Blogdan Yazılar

http://zekagelistirenoyunlar.com/

Zeka Oyunlarının Faydaları

Zeka Oyunlarının Faydaları

Zeka oyunları gerek çocuklar gerek orta yaştakiler gerekse yaşlı kesim için hem eğlence hem öğrenme aracıdır. Özellikle küçük yaştaki çocuklara çocukluk döneminden itibaren bu tür oyunlarla destek verildiğinde IQ seviyesinde ciddi bir artış olduğu tespit edilmiştir. Yapılan deneylerde günde birkaç saatini zeka oyunlarına ayıran çocuklarda IQ seviyesinin 10-15 puan arttığı gözlenmiştir.

Zeka oyunları çocuklarda hem matematiksel zeka hem de sosyal zekayı geliştirmektedir. Çocuklar sosyal bir ortamda kendini daha iyi ifade edebilmekte ve daha rahat anlaşabilmektedir. Zeka geliştiren oyunlar çocuk yaştan itibaren her bireye yardımcı olmaktadır.

Bu gün bu tür oyunların en iyilerini ve yeni özgün oyunları içeriğinde barındıran bir setten bahsedeceğim biraz da. Bu setin ismi Zeka Geliştiren Oyunlar. İçerisinde kağıt kalem oyunlarından tutun da özel olarak hazırlanmış kitaplara kadar bir çok özgün oyun ve yazı barındırmaktadır ve bu set ile eğitim veren okullarda çocukların IQ seviyesinde gözle görülür bir artış yaşandığı tespit edilmiştir. Firma en gereksiz sorulara bile samimiyetle cevap vermekte ve sizinle en iyi şekilde ilgilenmektedir.

Kendileri zekagelistirenoyunlar.com üzerinden vergi dahilinde çok cüzi bir fiyata satış yapmakta ve bizlere zeka gelişimi konusunda ciddi faydalar sağlamaktadır. Kendilerini buradan tebrik ediyor ve daha güzel günlerde görüşmek üzere diyorum.

Bu tür oyunlarda bütçeyi düşünmemek , geleceğe yatırım yapmak gerekir. Yani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmemelidir. Bu gün çocuklarımıza bu altyapıyı verirsek yarın bizim emekli maaşımızı rahat rahat öder , ülkenin refah seviyesini arttırırlar. Bunu düşünerek bu tür oyunlara ve setlere değer vermeli , çocuklarımızdan hiçbir şeyi esirgememeliyiz. Bu oyunları çocuklarımıza sevdirmeliyiz çünkü günümüz çocukları zekâlarını geliştirecek en ufak şeyden dahi rahatsızlık duymaktadırlar. Teknolojiyi biraz daha az kullandırarak bu tür oyunları onların hayatına katmalıyız. Bu sayede zeka gelişimine biraz daha önem verirler. Saygılarımla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir