Blogdan Yazılar

Xiaomi de Bir İlk!

Xiaomi Mi 5s Plus Bir ilki başardı!

Xiaomi Çin (Pekin) merkezli dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biridir. Xiaomi yalnızca akıllı telefon değil aynı zamanda mobil uygulamalar , dizüstü bilgisayarlar ve bir çok tüketici elektroniği tasarlar , geliştirir ve satışını yapar. Xiaomi merkezinin bulunduğu Çin’de 2011 yılı Ağustos ayında ilk akıllı telefonunu üretmesinden bu yana büyük pazar payı kazandı ve akıllı ev (IoT) cihazlar da dahil olmak üzere büyük bir tüketici elektroniği yelpazesi geliştirmeye başladı.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Forbes’e göre Çin’in en zengin 23. kişisi olan Lei Jun’dur. Şirket, 2014’te 60 milyondan fazla akıllı telefon satışı yapmıştır.

Xiaomi, fiyat performans mevzusundaki başarısı ve kullanıcı dostu arayüzü ile insanoğlu tarafından fazlaca kısa sürede benimsenmeyi başardı.

 

Sektörde kendine yer bulmayı başaran Xiaomi bununla yetinmeyecek gözüküyor. PhoneArena’nın haberine nazaran Xiaomi Mi 5s Plus, sektörde bir ilki başardı!

 

Snapdragon 821 ile gelen Xiaomi Mi 5s Plus buna ek olarak Qualcomm Clear Sight Teknolojisini kullanan çift kameralı ilk cihaz olarak.

Qualcomm’un yeni teknolojisi olan Clear Sight çift kamera teknolojisi kabiliyetleriyle ile ilgi çekiyor.

Cihaza yerleştirilen çift kamera ile insanların mimiklerinden hareketle daha kaliteli fotoğrafların ortaya çıkarılması amaçlanıyor.

IPhone 7 Plus’taki çift kameranın aksine kendine özgü sensörleri bulunan ve yalnız yakınlaştırma yapmak için kullanılmayan bu teknoloji, akıllı telefonlardaki fotoğraf deneyimini baştan yaratabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir