Blogdan Yazılar

WordPress Neden Tercih Edilmelidir?

WordPress Hakkında ve Neden tercih edilmelidir?

WordPress, günümüzde en yaygın olan bir blog sitelerin altyapısıdır. Bu alt yapının en iyi özelliği bir blog siteniz de makalelerinizin girişini en kolay biçimde hazırlayıp sunmanızdır.

WordPress neden tercih edilir?

WordPress’in tercih edilmesinin en büyük ve kullanıcıları tarafından en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi ücretsiz temalarının bulunmasıdır. Bu temalar fazla profesyonel olmasa da ücretsiz olarak iyi hazırlanmış temalar diyebiliriz. Temaların  istediğiniz gibi özelleştirme konusu değinilmesi gereken noktalardan biridir. Yalnız WordPress yalnız temaları için değil gerek eklentileri gerek çok yaygın kullanılmasından gelen geliştiricilerin de çok fazla olması büyük bir avantajdır. WordPress Google nezdinde de çok başarılıdır öyle ki bir çok büyük firma da WordPress altyapısını kullanmaktadır.

WordPress ücretsiz temaları nereden bulabilirim?

WordPress tarafından hazırlanmış ücretsiz temalar, Default olarak birkaç tane bulunur ama aralarında hiçbiri hoşunuza gitmediyse Hex Tema adlı siteden ücretsiz temalara göz atabilirsiniz. Bu ücretsiz temalar arasından etkileyici olanları seçmeye özen gösterin. Ayriyeten sunucunuzda fazla yoğunluğa sebep olabilecek temalardan da uzak durun. Her temayı kurup ayarları yaptıktan sonra Google site hız testi programı yani “PageSpeed Insights “ ile site hızınızı test edip ona göre cache yapabilir ya da tema değiştirebilirsiniz.

WordPress Eklentileri

WordPress yalnızca tema konusunda değil aynı zamanda eklenti konusunda da çok başarılı bir CMS platformudur. Öyle ki dışa çıkan linklerin ayarlanmasından tutun da e-commerce yani e-ticaret eklentisine kadar çok başarılı eklentileri bünyesinde barındırıyor. Özellikle WordPress’in kendi geliştirdiği Jetpack eklentisi WordPress’in bu konuda ne kadar başarılı olduğunu bir kere daha gösteriyor. Bunu şu şekilde de anlayabiliriz aslında; ” Araba alırken nasıl parça sıkıntısı olabilecek araçları almıyoruz aynı böyle birşey WordPress’de parça sıkıntısı yok işte ne istiyorsan yapabiliyorsun. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir