Blogdan Yazılar

iOS 10.0.3 Yayınlandı!

iOS 10.0.3 Yalnızca İphone 7’ler de

 

Apple, yeni IOS 10 yükseltmesinde kısa süreli sorunlar yaşanmasından dolayı direkt olarak iOS 10.0.1’i yayına alan Apple, daha sonra iOS 10.0.2 güncellemesini dağıtmıştı. Ancak iOS 10.0.2 sürümünde de bazı hatalar oluştu. Apple da bu sorunlar nedeniyle iOS 10.0.3 güncellemesini yayınladı.

Ama şuanlık bu güncelleme sadece İphone 7 ve İphone 7 Plus akıllı cihazları için yayınlandı.

 

IOS 10.0.3 sadece iPhone 7 için!

 

IOS 10.0.3 güncellemesi ile sisteme yeni bir özellik maalesef ki eklenmiyor. Sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde yaşanan bağlantılarda kopma problemleri bu güncelleme ile gideriliyor.

Eğer iPhone 7 veya iPhone 7 Plus sahibi iseniz; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.0.3 güncellemesini indirip yükleyebilirsiniz.

Apple’ın Kasım ayı içinde iOS 10.1 güncellemesi ile iPhone, iPad ve iPod touch sahiplerinin karşısına çıkması bekleniyor.

IOS nedir/kimdir?

İşletim sistemi ilk olarak iPhone için Macworld Conference & Expo’da 9 Ocak 2007’de duyuruldu, aynı yılın Haziran ayında yayınlandı. İlk başta Apple pazarlama literatürü bu ismi açıkça belirtmedi, “iPhone OS X kullanıyor” diye açıkladı. Ayrıca Apple Android’e karşı 83 dava kaybetmiştir. iOS (eski adıyla iPhone/iPad OS) Apple’ın başlangıçta iPhone için geliştirdiği ancak daha sonra iPod touch ve iPad’de de kullanılan mobil işletim sistemidir. Mac OS X’den türetilmiştir. iOS içinde 4 katman bulundurmaktadır: Core OS tabakası, Core Servisleri tabakası, Medya tabakası ve Cocoa Touch tabakası. Yazılım cihazın içinde 2500 MB’lık bir alan kaplamaktadır. iOS işletim sistemi yapısı nedeniyle Apple App Store ve İtunes dışında hiçbir yerden uygulama yüklenemez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir