Blogdan Yazılar

1 TB Hafıza Kartı

San Disk’ ten 1TB Hafıza Kartı!

Flash hafıza üreticisi olan SanDisk,  Photokina 2016 fotoğraf gösterisinde tamı tamına 1 TB (1000GB) kapasiteli SDXC hafıza kartını tanıttı.

 

SanDisk üreticisi Western Digital, ilk SanDisk 64MB SD kartını 16 yıl önce tanıtmıştı. Bu yeni kart çok daha büyük bir depolama kapasitesine sahip olsa da, düzgüsel bir bellek kartı şeklinde aynı uygun boyutta kaldı.

San Disk 1TB SD kart, yüksek çözünürlüklü içeriğin büyümesi gibi başka önemli bir başarı gösterecek ve sanal gerçeklik şeklinde kapasite yoğun uygulamalar daha rahat kullanılabilecek.

 

1TB kart şirketin 2014 senesinde geri Photokina fotoğraf Show’da duyurduğu etkileyici büyük depolama kapasitesine haiz 512 GB SDXC kartı da neredeyse ikiye katladı.

 

Belleğin henüz fiyatı açıklanmadı ama 512 GB SDXC kart 800$ şeklinde yüksek bir fiyata sahip.

Sandisk Kimdir?

SanDisk, flaş bellek teknolojileri alanında üretim yapan şirkettir. Merkezi ABD’de Kaliforniya’da Milpitas’tadır.

SanDisk, ilk olarak 1988 yılında Dr. Eli Harari tarafından SunDisk adı altında kurulmuştur. 1995 Kasım ayından bu yana SanDisk adı altında NASDAQ borsasında yer almaktadır.

Firmanın 2006 cirosu yaklaşık 3,3 milyar amerikan dolarıdır. Dünya genelinde 2000 çalışanı bulunan SanDisk, ayrıca 600 üzerinde patente de sahiptir. Flaş bellek bellek tabanlı ürünleri arasında, mp3 çalarlar, usb belek i ve flaş kartlar yer almaktadır.

24 Ekim 2015 tarihinde 16 milyar dolara Western Digital tarafından satın alınmıştır.

Benim Yorumum

Ucuz ve hızlı ürünler sunmasıyla uzun süredir ürünlerini  kullanmaktayım. Bazen aldığım ürünler arızalı çıksa ise karşılıksız değişim ile aynı üründen bir adet daha veriliyor ve uzun süreler kullanıyorum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir